Ahmet Maranki – Şifalı Bitkiler – Şifalı Meyveler – Şifalı Sebzeler

admin , Mart 1, 2009 Yazdı

Şifalı Bitkiler – Şifalı Meyveler – Şifalı Sebzeler

Sivri Biber : Özellikle sıvı yağ ile birlikte tüketilmelidir. Mikroplara karşı iyi bir savunma hattı kuran bu şifalı bitki aynı zamanda insanın bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor, vücudun demir, kalsiyum ve çeşitli mineralleri tutmasına yardımcı olup, E ve A Vitaminlerini vücuda tekrardan kazandırıyor.

Çay : Çayda bulunan tein maddesi insan vücudunda t-lenfositlerin artmasına neden oluyor. Bilindiği gibi tlenfositleri vücudun savunma sisteminin bel kemiğini oluşturuyor. Çayın diğer bir şifalı yanı da beynin yorgunluk hissini algılamasını engellemesi. Bu da dinlendirici bir etki yapıyor.

Dut Ailesi : Şifalı bitkiler ailesinin aslında isimsiz kahramanlarıdır karadut ve diğer dut türleri şöyle ki; kanserleşen hücrelerin kontrolü için vücuda yardımcı olan bu şifalı bitki aynı zamanda ağız yaralarının iyileştirilmesinde de ciddi bir başarı sağlıyor. Şifalı meyvelerin en çok sevilenlerinden olan dut her meyvenin yaptığı gibi bağışıklık sistemini de güçlendirmede gerçekten maharetli.

Havuç : A vitamini açısından zengin olan şifalı sebzemiz özellikle halk arasında inme tabiri kullanılan yarı felç durumlarını ciddi oranda azaltıyor.

Domates : Kansere karşı iyi geldiği kanıtlanmış olan şifalı sebze özellikle et ürünlerinin yanında bolca tüketilmelidir. Zira bu sebzede bulunan likopen iyi bir antioksidan maddedir.

Bütün bunların yanı sıra semiz otu ve taze fasulye iyibir omega 3 deposu iken, kayısı-incir gibi severek tükettiğimiz meyveler ise tansiyon üzerinde olumlu etkilere neden oluyor. Özellikle sarımsak kalp üzerinde gerçekten etkili oluyor zira kanın yoğunluğunu azaltarak kanın damarlar içerisinde daha rahat hareket etmesini sağlıyor.

İlgili aramalar:

 • şifalı meyveler
 • maranki sifali bitkiler
 • ahmet maranki sifali bitkiler
 • şifalı sebzeler
 • şifalı bitkiler ahmet maranki
 • yhs-002

3 Yorum “Ahmet Maranki – Şifalı Bitkiler – Şifalı Meyveler – Şifalı Sebzeler”

 1. İpek
  03:13 ,Eylül 3rd, 2010

  karaciger enzimlerinin tedavisi için hangi gıdaların nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verilmesini rica ederim.

 2. cavidlogman
  19:49 ,Eylül 23rd, 2012

  salamun aleykom azerbaycandan yaziyorum ben .boyle bir sorum var.boyu uzatmak icin ne yapmali hangi bitkler onemli

 3. firuz
  20:34 ,Şubat 12th, 2014

  cillteki lekeler nasıl gidelir

Yorum Yazınız.