Hipertansiyon ve Böbrek Hastalığı

admin , Şubat 13, 2009 Yazdı

Yüksek kan basıncı toplumda önemli bir sağlık sorunudur. Bireyler ve toplum için önemli sorunlar hasar nedeniyle vücudun oluşturulur. Günümüzde kalp hastalığı en önemli risk faktörleri arasında yer alıyor. Ayrıca, gelir nedenlerinin başında kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği ve beyin kanaması. Bu durumda hastalarda, yüksek tansiyon çok önem verilmedi rağmen. Bir sinsi hastalığı ve hipertansiyon sıklıkla vücutta belirtileri hasar olmadan oluşabilir olduğunu. Tedavisi tüm hayat boyunca devam edecek ve yakın takip gerektirir.

Kan basıncı, dağıtılması ve kan damarlarında dolaşan ve toplanmasını sağlayan birçok faktöre oluşturmak için bir mekanizma bir rol oynuyor. Kan basıncı, kan bu temelde güç (kalp) ve bu bir direniş gücü oluşturur karşılaştı ~ ı. Kalbin bir atım hacmi sistolik () kan basıncı üst ise, direniş diyastolik (küçük) gerginlik hakkında getirecektir.

Açıklamasında hipertansiyon ve derecesi ve imha bazı testler yapmak gerekir. Hemen hemen her laboratuar ve klinikte yapılabilir Bu testler. Kısacası, burada hipertarısiyonlu hasta belirtilmezse, sedimarıtasyon kan sayımı, idrar, EKG, akciğer Grafisk, açlık kan şekeri, üre, creatinine, kollesterol, trigliserit, HDL, LDL, ürik asit, potasyum, kalsiyum, ve uygulama testleri gibi ultrason, planı bu izleme göre gereklidir.

BÖBREK VE KAN BASINCI

Yüksek tansiyon böbrek hastalığı başlangıcı neden olur. Bu hastalıkları, böbrek veya nefrit, kistler ilgilenen, tümörler, taş vb. olarak, damar bir daralma, ya da böbrek hastalığı ile ilgili olabilir, daha sonra kumaş olarak. Bir idrar tahlili, üre ve creatinine belirlenmesi veya ultrason ile böbrekler bu hastalığın önemli bir parçası olan hastalarda Onun yüksek tansiyon tanısı olabilir.

Hipertansiyonun en önemli hedef organ olan böbrek vardır. Da özel ve eğer tedavi olmayan temel hipertansiyon hastalarda denir sebebi,% 15 böbrek henüz ölümdür. Kronik böbrek diyaliz hastalarının daha da tansiyon almaz kontrolü altında uygulanması değildir; hastalığı daha hızlı bir ilerleme olacaktır.

Olarak, koroner kalp hastalığı olan hastalarda böbrekler normal olasılık göre bilinen yüksek. Bu daha da artar kontrolsüz hipertansiyon olma olasılığı. Bu çalışmalar azalmıştır kalp ve böbrek komplikasyonları olan hastalarda, yüksek kan basıncı kontrolü.

TEDAVİ

Böbrek hastalarında hedef kan basıncı 140/90 mmHg’nın daha düşüktür. Eğer hipertansiyon ile böbrek hastalığı varsa fazla sıvı ve tuz kısıtlaması için en önemli nedeni hasta ve tedavi idrar çoğaltıcı ilaçlar vererek, belirli bir miktarda vardır. Bazı hastalar için bir hormon hipertansiyon ve kan ve reçine gibi rıeden Mayıs denilir. Bu hastaların tedavi ve ilaç için reçine miktarı azaltmak için kullanılabilir dayanıklıdır.

Tüm tıbbi tedavi ve tuz kısıtlaması, yüksek tansiyon ve böbrek bozuklukları kontrol etmek, ama eğer çabuk hareket, tedavi hemodialize olabilir hastalığın gelişimini yavaş yardım etmek için nadir olur.

Kronik böbrek hastalığında hipertansiyon ve kan yağ anormallikleri bağlı kalp hastalığı, damar sertliği en önemli neden. Eğer sigara daha bu riski artar. Bu hastalarda ayrıca, normal teslim edilmesini sigara ve kan yağ çıkmak gerekir.

Ve böbrek diyaliz hasta istihdam su uygulanması yüksek tansiyon ve fazlası için en önemli neden. Bu hastalara gereken çok dikkatli sıvı alımı olabilir. Eğer düzgün bir şekilde uygulanması ve diyaliz hastalarında su dikkat kısıtlamak için, hipertansiyon önemli bir problem.

İlgili aramalar:

  • böbrek taşı tansiyonu yükseltirmi
  • Böbrek taşi tansiyon yükseltirmi
  • böbrek taşı tansiyon yaparmı
  • böbrek kumu tansiyon yükseltirmi

Yorum Yazınız.