Cilt Hastalıkları Nelerdir ?

admin , Şubat 5, 2009 Yazdı

Cilt Hastalıkları Nelerdir ? – Cilt Hastalıkları

Doktorumuz Melisa Eczacıbaşı sizden gelen soruları yanıtlıyor.

Merhaba 24 yaşındayım.saçlarım, kaşlarım ve kirpiklerim dökülüyor bugüne kadar cilt yağlanması ve sivilce sorunum olmadı. Şimdi cildim yağlanıyor ve sivilce sorunum var nedeni nedir sizce? Doktor kaşlarımın dökülmesi için stres dedi 5 ay geçti dökülmesi durmadı. Kaşsız kalmaktan korkuyorum dökülen kaşlar tekrar çıkar mı? Ne yapmalıyım?

Bu tip sorunların nedeni stres olmakla birlikte bazen vücut direncini etkileyecek faktörler ve geçirdiğiniz başak hastalıklar da olabilir, şikayetleriniz geçmiyorsa onları da ko ntrol etmek gerekir.

23 yaşındayım, gözlerimin altında mor ve çukurumsu bir görünüm var. Uykusuz kalınca bu çukurumsu görünüm ve morluk daha fazla belli oluyor. Bu durum için ne yapabilirim. Kullanabiliceğim bir ürün veya doğal bir yöntem var mı?

Göz çevresindeki morluklar için bazen kozmetik ürünler ve ya soyucu bazı tedavi şekilleri uygulanabilir, amaç onları tamamı ile geçirmek değil, şikayetlerinizin bir dereceye kadar hafifletmektir.

Tenimin koyuluğundan şikayetciyim bir kapsül varmış ama karaciğere büyük zarar veriyormuş bunun hakkında bilgi alabilir miyim bir de bana önerebileceğiniz ürün varsa lütfen yazınız.

Teninizin rengini tamamen değiştirmek gibi bir seçeneğimiz yok, leke olan yerlerde bazı tedavi seçenekleri ile lekenin geçmesini sağlayabiliriz.

Bacaklarımda batık problemim var. Düzenli ağda yaptırıyorum kıllar deri altında uzuyor. Ne yapmam gerekir. Kılları çıkarmak için uğraşıyorum bu da lekelenmelere neden oldu. Ne olur bana cevap yazın. Saygılar.

Geçmiş olsun, tabi batık problemi bir çok kişide görülen bir problem, kıl köklerini tamamı ile yok edecek bir yöntem gerekir, bu konuda lazer epilasyon doğru yapıldığı takdirde gerçekten yüz güldürücü sonuçlar veriyor.

Merhaba doktor hanım, yaklaşık 5 aydır ayağımda ve elimde kabuklanma oluyor, soyuluyor tekrar kabuk bağlıyor. Özelliklede sağ ayağımın topuk kısmında derin kabuk bağlıyor. Mayıs ayında önce kabarcıklar oluştu elimde, birkaç kez doktora gittim ilaç verdiler, hatta checkup”tan geçtim iç organlarımda herhangi bir şey çıkmadı. Kullanmadığım ilaç kalmadı, hatta koca karı ilaçlarını bile dener oldum ama hiçbir faydası olmadı.

El parmaklarımın şekli değisşi, topuğumdaki kabuklanma bir türlü geçmedi.kaşıntı oluyor, soyuluyor ve tekrar kabuk bağlıyor. En son gittiğim doktor bunun stresten kaynaklandığını söyledi bana o kadar stres yapmıyorum ama yinede geçmiyor. Ne yapmam gerekiyor? Vereceğiniz cevap için şimdiden çok teşekkür ediyorum..

Bu tip rahatsızlıklar bazen geçirdiğiniz başka rahatsızlıklar, elinize sürekli temas eden dış etkenler, vücut direncini etkileyen faktörlerden da gelişebilir, yine de çok kesin tanı için belki biyopsi yapmak bile gerekebilir.

20 yaşındayım ve yüzümde sivilce izleri var bunlar özellikle çene bıyık bölgesinde.ayrıca çene alın ve bıyık bölgesinde renk farklılığı var buralar daha koyu renkte. Kimyasal peeling yaptırmayı düşünüyorum ama oldukça maliyetli. Bu ada bir güzellik uzmanı bana 4 adet ürün tavsiye etti ve çok garanti etti. Sizce bunları alamalı mıyım? Kimyasal peeling yaklaşık kaç seans sürer hangi aralıklarda ve fiyatı tahmini olarak nedir?

Yüzünüzdekiler sivilce izi mi leke mi ilk başta iyi bir karar vermek gerekir, sivilce izler veya lekelerin bir tek kozmetiklerle geçebileceğini hiç düşünmüyorum, belki bir dereceye kadar azaltıcı olabilir, ama tamamı ile yok edemez özellikle derin yerleşimli oldukları zaman bu konuda tıbbi tedaviler daha çok işinize yarayacaktır, seans sayısı probleminizin yoğunluğuna göre değişir, yine yaptığımız peeling türüne göre seans aralıkları da değişiyor.

30 yaşındayım fakat saçlarımda kır çok. Ortaokuldan beri vardı babamlar ve dayımlar tarafında hep kırlaşma var saçlarında.. Saçlarımdaki beyazlar için ne yapabilirim? Saç boyası çözüm olabilir mi? Ne kadar gider boyandığında? Ayrıca jöle gibi saça sürülen şeffaf bir madde olduğunu duydum ilk bir hafta da hergün daha sonra 15 günde bir daha sonra ayda bir, yılda bir sürülüyormuş ve beyaz saçlar saçın kendi rengini alıyormuş böyle birşey var mı? Sağlıklı mı?

Kozmetik boyalar hakkında bu konu üzerinde çalışan kişilerle görüşürseniz size daha çok yardımcı olabileceklerine düşünüyorum.

28 yasındayım bıyık bölgesinde oluşan lekelenmeden şikayetçiyim epilasyon veya sir ağda yaptırmadığım halde bu lekeler oluştu kullanmadığım leke kremi kalmadı daha başka ne yapabilirim?

Belki güneş ve ya hormonal ve ya başka nedenleri olabilir, leke tedavisi almanız gerekir.

Doğuştan sağ bacağımın diz bölgesinde 5 cm. çapında koyu kahve rengi leke var. Ne yapabilirim? Şimdiden Teşekkürler…

İlk aşamada tam tanı gerekebilir, daha sonra duruma göre lazer veya uygun başka tedaviler seçilir.

Roaccutane tedavisi gördüm tedavimin biteli yaklaşık 1 ay oldu. yüzümdeki tüyler için lazer tedavisi yapırmak istiyorum sizce yaptırmalı mıyım?

Roaccuten dozu çok yüksek olmadığı takdirde her hangi bir sorun çıkmaz.

23 yaşında bir erkeğim yüzümde iltihaplı çene ve bıyık taraflarında sivilceler çıkıyor. Doktora 2-3 defa gittim antibiyotik cilde uygulanan kremlerden uzunca bir süre kullandım ama bir sonuç alamadım.5-6 yıldır hep böyle son olarak aloe vera bitkisel ilaçlardan kullandım ama bir fayda göremedim. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Merhaba yapılan doğru ve düzenli bir şekilde uygulanan tedavi ile kesin iyi sonuç alacağınızı düşünüyorum, tabi yaşınız uygun olduğundan zaman zaman sivilceleriniz çıkabilir, bu durumda da onlara hemen müdahale etmek gerekir, saygılar.

Merhaba ben sitenizin bu bölümünü yeni keşfeden bir okuyucunuzum 18 yaşıdayım ve erkeğim benim sorunun alnımın ortasında yumurta büyüklüğünde bir dogum lekesinin olması. Bu leke yazın bronşlaştığımda bir nebze olsun kayboluyor ancak kışları tekrar açığa çıkıyor ve ışıkta daha da belirginleşiyor. Anneme göre bu doğum lekesiymiş. Acaba bu lekeden kurtulmanın yolu var mı?

Leke konusunda en başarılı tedavi şekilleri soyma ve lazer tedavi şekillidir, bu konuda uzman bir dermatologdan yardım almanızı öneriyorum.

Merhaba, benler hangi yöntemlerle yok edilmektedir? Maliyeti nedir? Riski var mıdır? Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

Aslında benlerle eğer tıbbi açıdan endikasyonu yoksa çok fazla oynamamanızı tavsiye ediyorum, yine de lazer bazen eğer lokalizasyonlari uygun ise belki küçük bir ameliyat ile çıkartmak uygun olabilir, tabi hangi bölgede yerleştikleri ve boyutları, cilt renginiz ve cilt tipiniz önemli faktörler.

Saçımda bundan 4 ay kadar önce bozuk para büyüklüğünde saç kıran oluştu.nasıl bir tedavi yolu izlemeliyim? Bana kesin bir ilaç tavsiye ederseniz sevinirim.selamlar.

Eğer saç kıran ise genelde stres kaynaklı olduğundan daha kısa bir sürede saçınızın tekrar çıkması gerekirdi, eğer çok uzun süreden beri çıkmıyorsa bir dermatoloğa görünmenizi öneririm.

Göğüs ucumda kızarıklık ile birlikte yanma hissi var. Şikayetimle ilgili genel cerrahiye gittim sorunun ciltteki kurumadan kaynaklandığını söyledi daha sonra dermatolojiye gittim egzama olabilir deyip iki pomat verdi ve uzunca bir süre kullanım dedi fakat fayda görmedim.Konu ile ilgili beni yönlendirmenizi ve Ankarada mevcut ssk da çalışan doktor ismi rica ediyor teşekkürlerimi sunuyorum.

Belki bu konuda detaylı bir inceleme ve biyopsi almak gerekebilir,maalesef ankarda her hangi bir tanıdığım

Dermatolog tel adresi istiyorum lütfen

www.melisaeczacibasi.com dan bilgi için baş vurabilirsiniz.

29 yaşındayım ve ergenlik dönemimden beri akne problemi yaşıyorum. 2 dönem roaccutane kullandım 1 sene akne problemi yaşamadım fakat yeniden çıkmaya başladı. ne yapmalıyım bilemiyorum? Yeniden aynı ilacı almak istemiyorum daha kolay ve risksiz bir yöntemle tedavisi mümkün değil mi?

Roaccutane aldığınızda her zaman için doktorunuzun tavsiye ettiği miktarda ve sürede ilaçı almanız gerekir, tekrarlama durumunda eğer çok hafif düzeylerde ise belki daha basit bir tedavi ile onları geçirmek mümkün.

İki sene önce yüzümün bazı bölgelerinde güneş lekesine benzer lekeler oluştu. Olduğum tedaviler ve kullandığım kremler bir işe yaramadı.Sizce lazer ile bu lekelerin geçmesi mümkün mü ya da önerebileceğiniz tavsiyeleriniz var mı?

Leke tedavilerinde her zaman başarı şansı yüzde 100 olmayabilir ama genelde güneş lekeleri yüzeysel lekeler olduğundan uygun bir tıbbi tedavi ile başarılı sonuçlar alabileceğinize düşünüyorum.

18 yaşındayım yüzümde sivilce lekeleri kaldı onları nasıl yok edebilirim acaba? Evde yöntemleri var mı? Fransa”dan soruyorum belkide buranın yemeklerinden olabilir mi?

Sivilceleri zamanında tedavi ettiğinizde genelde hiçbir iz bırakmadan geçerler, ancak çok kistik sivilcelerde bazen iz bırakma ihtimalleri daha fazla olabilir.

19 yaşındayım ve yaklaşık 5 yıldır ciddi bir sorun olan sivilceyle uğraşıyorum sayısız yollar denedim ama nafile bir türlü geçmedi son çare olarak ROACCUTANE ilacını düşünüyorum tabi doktor kontrolünde son çare sizce bu ilaç mıdır?

Diğer tedavilere rağmen çok tekrarlayan sivilcelerde ve kistik sivilcelerde oldukça iyi sonuçlar elde edilir.

T bölgemde sivilceler çıkıyor. Doktora gittim ama fazla sonuç alamadım. Tetra grubunu kullandım. Sivilceleri sıkmadığım halde izler var. Lütfen bana yardımcı olun. Tedavi olmak istiyorum.

www.melisaeczacibasi.com deki bilgiyi okuyabilirsiniz.

Sivilce izlerim var nasıl yok edebileceğim (eğer giderilebilirse tamamen) konusunda yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Sivilce izlerinizin durumuna göre başarı şansımız değişir,daha yüzeysel olan sivilce izleri daha rahat geçebilirken çok derin olan sivilce izlerinde durum değişebilir.

Merhaba. Ciddi olduğunu düşünüyorum bana lütfen yardımcı olup. Geçen yıl ayak parmaklarımın arasında mantar oluştu fakat ben pek ilgilenmedim arada ilaç kullandım ama geçmedi şimdi malesef tırnaklarıma geçti koyu renkte ve kalın oldular. Travacord krem kullanıyorum ama bir iyileşme farkedemedim eğer kullandığım ilaç doğruysa ne kadar sürede etkisini gösterir? Doğru değilse önerebileceğiniz başka bir ilaç var mı?

Mail ortamında ilaç ismi vermek gibi bir seçeneğimiz yok, lütfen bu konuda uzman bir hekime başvurun, durum çok ilerlemeden önce.

Tüm yüzüme lazer yaptırdım. Kıllar çıkmaya başlayınca insanlarla öpüşürken batıyor ve ne kadar daha devam etmem gerekecek seanslara bunu öğrenmek istiyorum. Bu durum normal mi? Lazer çok canımı yakıyor. Bu durum herkeste mi böyledir?

Bu konu ile ilgili size uygulama yapan kişilerle danışın, normal şartlarda lazerden sonra tüylerde böyle bir durum söz konusu olmaması gerekir, seans sayısına da onlar size daha doğru bir bilgi verebilir çünkü tüyünüzün yapısını daha iyi bilir.

Merhabalar. Benim kulağımda (sağ kulağım) bir sorun var. İçinden çok iğrenç kokuda ve sarı renkte sıvı bir şey akıyor. Ne yapmalıyım?

Bu konuda kulak burun boğaz uzmanları size daha çok yardımcı olabileceklerini düşünüyorum.

Yüzümde sivilce çok bazen azalır bazen de aşırı çoğalıyor yüzümde yağlı gitmesi için ne yapabilirim? Nasıl korunmalıyım traştan sonra çoğalıyor.

Sivilcelerdeki artış yağ bezlerin faaliyetlerinin artığını gösteriyor, değişik nedenlere bağlı gelişebilir, stres, yanlış kullanılan kozmetik, genetik…..

Uzman doktor cildime peeling uyguladı kabuklanma olucak dedi fakat olmadı hatta cildimde bir değişiklik de olmadı sivilcelerim çok yoğun olmamakla birlikte gözeneklerimden şikayetçiyim.

Bazen çok yüzeysel peelinglerde kullanılan ilaça bağlı kabuklanma görülmeyebilir, bunda yanlış her hangi bir durum yok, lazer da uygulanabilir.

Roza hastasıyım. Roza hastası neden meydana gelebilir?

Değişik nedenlere bağlı olabilir, özellikle orta yaş ve üstünde geçirdiği başka hastalıklar, stres, GIS rahatsızlıklar, aşırı baharatlı yiyecekler. Çok dirençli ise lazer öneriyorum.

23 yaşındayım sırt ve omuz bölgemde koyu renkte güneş lekeleri var bunların geçmesi veya renklerinin belirginliğini azaltabilecek krem tavsiye edebilir misiniz?

Tedavi amaçlı lazer uygulanabilir.

40 Yorum “Cilt Hastalıkları Nelerdir ?”

 1. yüksel atabey
  16:55 ,Mart 19th, 2009

  Merhaba, ben 36 yaşındayım. yüzümde (dudka ve göz çevremde) kaşıntı, şişme ve pul pul dökülmeler var. elimde ve kolumda egzama var acaba bu yüzümde de başlamış olabilirmi? doktorumun vermiş olduğu kortizonlu merhemi kullanıyorum ancak bu da kapuk bağlatıp daha yara olmasına sebep oldu. acaba bunu için bana belki şifalı otlardan bir karışım önerebilirmisiniz?
  yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler…

 2. orhan
  20:29 ,Mart 23rd, 2009

  merhaba benim doğdugumdan beri saçımın sağ tarafında 1 lira büyüklüğünde beyazlık var. bu beyazlık nasıl gider ve saçım nasıl normale dönerr :S_?

 3. fatma
  00:50 ,Nisan 5th, 2009

  merhaba 12 yaşındayım yüzümde bizlerce ben var hepp göz altlarımda ve burunn yanımda doktara gittim yıkamamaktan dedi yıkadım ama geçmedi çözümü nedir?

 4. pesimist04
  06:10 ,Nisan 8th, 2009

  yha benmde kahküllerim var alnım çok daralmış..Alnımda küçük küçük kıllar çıkıo ve uzuo alnım çok daraalmış onların gitmesi için napmalıyım lütfen bi çözüm bulun ::Yardım edin

 5. hande köybaşı
  07:09 ,Nisan 10th, 2009

  merhaba geçen yaz kol altı bölgeme sir uyguladıktan sonra ertesi gün havuza gitmiş ve güneşlenmiştim. daha sonra sir yaptığım bölgede renk değişmesi (kararma oldu)üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala lekeler hafif ama mevcut bunlardan nasıl kurtulabilirim. şimdiden teşekkür ederim.

 6. mine
  13:05 ,Nisan 21st, 2009

  mrb ben roactune ilacını kullanıyorum 2 haftadır 2 gün önce dudak bölgeme sir ağda yaptırdım kızarıklık oldu sizce leke kalırmı yada ne kadar zamnda geçer bepanthen plus kullanıorum iyileşmesi için ama siz ne önerirsiniz şimdiden tşk

 7. ali
  20:10 ,Ekim 12th, 2009

  iyi günler benim anlımda bir iz oluştu yani söyle diyeyim saçlarıma yakın olan kısım beyaz gibi alt tarafı normal tenim.
  bir kaç yere gittim motor kullandıgım için oldugunu söylediler ama verdikleri krem hiç bir işe yaramadı pisikolojim bozuldu aynaya bakamaz oldum bunun çözümü varmı? varsa nedir acaba saygılar

 8. serpil
  23:21 ,Kasım 26th, 2009

  slm bende sıvılce var yasım 16 nasıl bunlardan kurtulacammm

 9. önder
  22:04 ,Ocak 15th, 2010

  slm ben 25 yaşındayım yaklaşık 7 seneden berı cildimde sivilceler çıkıp kayboluyor kaybolmalarıda uzun sürüyor ilk 20 yaşında askerdeyken doktora gıtmıştım tabıkı dermatolojiye roacutan vermişti ama eğitimlerimden dolayı tedavi olamadım ilaç etkisini göstermiştiki yıne çıktı ve hiç bır doktorun verdiği ilaç faydasını kısa zamanda gposterip etkısı kayboluyor 🙁 bende kendı halınde sıgortasız çalışan bırıyım inanın doktora para vermekten bıktım 🙁 varsa bır çaresı artık geçmesını ıstıyorum lütfen yardımcı olun psıkolojıkmende kotu 🙁

 10. emin
  10:43 ,Nisan 20th, 2010

  merhaba ben 17 yaşındayım yüzümdeki sivilceler yaklaşık 2-3 senden beri gitmiyo ne yapabilirim sizce.?

 11. sena
  21:46 ,Haziran 22nd, 2010

  12 yaşındayım yüzümde tüyler çıktı. ne yapmalıyım yok etmek için

 12. Taha
  19:55 ,Temmuz 9th, 2010

  meraba ben 23 yaşındayım zamanında sivilcelerim le çok oynadığım için yüzümde lekeler kaldı ve birde yüzümde baya kahverengi lekeler oluştu sanırım güneş lekesi olmalı ben bu lekelrden nasıl kurtulurum tavsiye edeceğiniz bir ürün varmı krem vs.. yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşellürler

 13. hüsna
  11:36 ,Ağustos 7th, 2010

  ben 12 yaşındayım ve dudaqım çok büyük ve rengi mor çoçukuqumdan beri geçmesi için neyapabiliriz teşekkürler

 14. Cevher
  15:20 ,Eylül 28th, 2010

  Merabalar ben 39 yaşımdayım yaklaşık 10-11 sene once üst üste strest yaşadım o anlar bir ay içerisinde yüzüm sım sıyah lekeye dönüşdi sanki gözlüklü güneşde yanmış gibi oldum o günden bu güne kadar kullanmadık ilacım, bitgilerim kalmadı artık yoruldum 10 senedir aynada yüzüme bakamıyorum bakmak istemiyorum çünki baksam o yerde yüzüme bir şeyler yapıştırılmış gibi görünüyor kendimi tanımiyorum sinirim daha bozuluyor.Benim cildim çoh hassas biri biraz dokunsa bile moralıyr o sebeple ben ağda yapamıyorum amma tüyler deri altında büyüyor eczaneden tüy azaldıcı alıp kullandın hiç bir fayda görmedim deri altında 2-3 sme kadar büyüyebiliyorlar amma nasıl kaşıntı yapıyorlar nasıl intaplar oluşuyorlar anlatamam.Ben onlardan kalan izlere deyil onların olmararına şikayetçiyim çünki o lekeler pek görünmez yerlerde onları edare ederim amma diğer iki sorunumu nasıl çözebilirim artık bıkdım kimse ile görüşmek bile istemiyorum lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim,saygılarımla.

 15. öykü
  17:51 ,Kasım 1st, 2010

  burnumda bee gibi seyler cıkıyo daha12 yasındayım sebebi nedir sizce?

 16. öykü
  12:51 ,Kasım 2nd, 2010

  beze gibi

 17. kerem20
  17:21 ,Ocak 19th, 2011

  mrblar 24 yaşındayım ve kasık bölgesınden diz kısmana kadar selülit yırtıgı şeklinde mor renkli yırtıklar oluştu bir yıldır. ve bu yırtıklar artmaya devam edıyor.cilt doktoruna gittim kan testı yaptı degerler normal cıktı bir krem verdi ama hiçbir faydasını görmedim. hafıf kaşıntı ve yanma oluyor . derideki bu yırtıklar deriyi incelmiş sanki damarlar dışarı cıkacakmiş gibi gösteriyor bide rengi nin mor renkte olması beni endişelendiriyor. yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekürler..

 18. Büşra
  18:01 ,Şubat 12th, 2011

  Merhaba benim burnumda kırmızı bir leke var doğuştan.eskiden küçüktü sonra benimle birlikte büyüdü.geçen yıl lazer ile yaktırdım geçer gibi oldu ama geçmedi şimdi daha büyük.doktorum bekleyelim dedi.ben hemen kurtulmak istiyorum.lütfen yardım edin.

 19. CANSU GÜLER
  17:13 ,Şubat 24th, 2011

  merhaba,yüzümde izler var ama sivilce izi mi yoksa derin içten gelen mi bilmiyorum yüzümde pek sivilce çıkmaz ama bu izler yüzünden yüzüm çok kötü gözüküyor,önerebileceğiniz cilt doktoru varmıdır veya siz tedavi edebilirmisiniz?

 20. zehra
  17:01 ,Mayıs 4th, 2011

  selam 24 yasındayım bıyıklarımı sır agdayla aldırdıktan sonra iple kalanları temızlıyor kuafor ama bı kısımda leke olustu ve bıyık gıbı gorunuyo ne yapmam gerek agda veya ip zararlımı?

 21. fdogan40
  15:28 ,Mayıs 18th, 2011

  merhaba..ben 17 yaşındayım ve yaklaşık 3 yıldır yaz aylarında yüzümün 2 tarafında yuvarlak beyazlıklar oluşuyor..dermatolojiye gittim hametan, velocoid lipokrem adında 2 krem verdi.gittiğim 3 doktorda aynı kremi kullanma mı istediler..ve yaz geliyo benim yüzümde yine bu beyazlıklar belirmeye başladı.kaşıntı falan yok.sadece beyazlıklar cıkıyo.gittiğim doktorun birisi güneş yanığı demişti ama.tavsiyeleri işe yaramadı.ne yapmam gerekiyo acaba öneriniz ne olabilir..yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

 22. nazmiye
  08:31 ,Mayıs 24th, 2011

  doguştan yanaklarımda kızarıklıklar var bunun tedavisi varmı ne olur yazın 18 yaşındayım

 23. dilek
  11:31 ,Mayıs 24th, 2011

  vücumda aşırı tüylenme var 22 yaşındayım nişanlıyım ve aynı zaman da batık var tüyler deri altında kalıyo cıkmıyo ancak altta görünüyo uzuyo igneyle falan cıkarıoyoruım ancak sonuc devaml aynı lazer yaptıracak güce sahıp deılım gelırım yok ağda yapıyorum sizden ricam bitkisel bi cözüm yardımınızı beklıyorum teşekkür ederim..

 24. kardelen
  10:36 ,Temmuz 18th, 2011

  benim tırnaklarımda galiba vitaminsizlikten
  tırnaklarım ın yukarısında bir şeyler çıkıyor onların nedenleri ne olabilir

 25. HATİCE
  13:09 ,Eylül 10th, 2011

  arkadaşlar benim bıyık izim vardudagımın üstü kara sanki ciletle aldırmışım gibi neden sizce

 26. HATİCE
  13:11 ,Eylül 10th, 2011

  cımbız ve iple aldırıyorum bazende ağda tek sorunum oo inşallah düzelir .

 27. HATİCE
  13:14 ,Eylül 10th, 2011

  bu arada arkadaşlar sıvilce problemi olanlar tavsiyem kolanyayı bir peçedeye dökün ve hafif bastırarak yüzünüzü silin günde 3 defa yapın aksam yatmadan da bi kil maskesi yapın yıkayıp yatın bir ayda değişimi nasıl farkedeceksiniz böyle böyle kalmazkendimden biliyorum ininın yüzümde ki değişime ben bile şaşırıyorum

 28. tuanna
  23:39 ,Ocak 3rd, 2012

  dudaklarımın her iki kenarında kızarıklık bazende kaşıntı oluyor ve siyah bir görüntüsü var doktora gittim bana mantar ilacı verdi ama kullanmaya korktum acaba ne yapmalıyım? lütfen yardımcı olun

 29. Işıl
  15:36 ,Ocak 9th, 2012

  Merhaba 17 yaşındayım ve bıyık bölgemde birkaç sivilce izi var bir türlü geçmiyor tam geçti derken aynı noktadan yine çıkıyor bu böyle aralıksız bir iki yıldır devam ediyor.böyle leke gibi değil sivilce izi olduğunu tahmin ediyorum bıyığım var gibi görünüyor ne yapmalıyım? şimdiden teşekkürler

 30. gamze
  21:55 ,Mart 23rd, 2012

  merhaba ben 20 yaşındayım çenemde benim varı ve o bende kıl çıkyordum ben kopartıyordum ama bir aydır çıkmyordu ve 2 günden beri çenemdeki, benim şiti ve kızardı napa bilirim sizce size danımak istedim ? kıldömesi olabilirmi_ lütfen ilgilenirseniz sewinirim.

 31. kadir
  14:03 ,Nisan 16th, 2012

  saç ve kaş diplerinde kabuklanma,kaşıntı,uzun süreli devam ediyorsa egzamadan kaynaklanıyor.Hafıf kalkan kabuğun altı sulu gibidir.aynısı bendede vardı aşağıdaki ilaçlarla 1 haftada geçti.
  1=KETORAL şampuan(saçınızı sadece bunun la yıkayın ve durulamadan 5-10 dk bekleyin
  2=Psovate losyon 25ml(saç diplerinize yedirerek sürün yatarken sürün sabaha kadar emer)
  3=Tavegyl hap(kaşıntı için günde 1 tane)
  4= bunlar için bana dua etmeyi unutmayın acil şifalar ALLAH a emanet olun….

 32. ilknur
  13:27 ,Nisan 25th, 2012

  Merhaba; 16 yaşındayım. Yüzümde çok fazla ben var ve sayısı artıyor sürekli.Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkür ederim şimdiden 🙂

 33. merve
  20:59 ,Nisan 25th, 2012

  bıyık bölgemde yanma ve kızarıklık var nasıl geçirebilirim??

 34. eren
  22:41 ,Haziran 16th, 2013

  merhaba anlımda iz var motordan düştüm ağaca çizdi yara kalkınca iz çıktı iz nasıl geçer?

 35. zuhal
  15:05 ,Mart 7th, 2014

  merhabalar 2 sene önce ayağımda kendiliğinden oluşan bir iz farkettim geçer diye düşündüm ama zamanla büyüdü bacağımın yarısını kapladı kırmızı mor beyaz rengini aldı 1 aydırda kaşınmaya başladı ciddi bir sorunmudur sizce

 36. burcu
  19:40 ,Haziran 11th, 2014

  Merhaba ben 17 yasindayim 2 senedir bacagimda yara cikiyo ilk ciktiginda ciddiye almamistim ama bu yaralar yuzdukce kaniyo ve sahada cogaldi masenlerimde falan hep cikti izleri kaldi normal kabuklu bir yara yuzdugunde kaniyo ayni şekilde 1 hafta önce kolunda cikmaya başladi kisa kol giymeye utaniyorum yardim edin NEOLUR bu neden cikiyo

 37. Dursun kece
  07:54 ,Ekim 26th, 2014

  Merhaba,
  42 yasindayim, ve cinsiyetim erkek. Biyigimin sag bolumu tamamen beyaz killar cikmaya basladi : once bir bugday tanesi gibi bir noktada hiç kil çıkmıyormuş gibi başladı ve bir ayda o bölge genişleyerek bıyığın sagtarafi tamamen hep beyaz oldu ve normal bıyık kıllarından daha yumsak. Herkes neden bıyığının yarısını traş etmedin diyor.
  Normalde iki günde bir traş oluyorum:
  Nedir nedendir bilmiyorum ayrıca herhangi bir ilacı varmi? Ne tavsiye edersiniz .
  Teşekkür ederim.

 38. mehmet
  07:56 ,Kasım 11th, 2014

  saçımda ve kaşlarımdaa kabuklanma oluyor

 39. gökçe
  18:15 ,Mart 31st, 2015

  merhaba ben yanaklarım da ki tüyleri iple aldırdım ve bir gün sonra yüzüm de kabarcıklar olustu doktor a prendol 30 gr kremi verdi ama yüzüm de hala kırmızı lekeler mevcut ne yapabilirim

 40. Enes
  19:38 ,Nisan 19th, 2015

  Kaşlarım birleşik değildi sonradan birleşti bi kere çocuktum bilmiyordum permatikle aldım daha çok çıktı evimde uygulayıp dökebileceğim bir tedavi varmı varsa söylerseniz çok sevinirim ilaçda olur .

Yorum Yazınız.